ADD THE SLIDER CODE HERE

poniedziałek, 17 września 2012

Koniec letargu na WIG-u

Giełda w końcu odreagowała długi postój. W porównaniu do USA to jesteśmy niczym jak sławetna zielona wyspa lub druga Japonia: ). Ale w końcu wskaźniku długoterminowe pokazują że jesteśmy na +++++.

Na wykresie tygodniowym widać że już jesteśmy w trendzie wzrostowym, potwierdza to silnie wykupiony STS. Może znajdować się w tym miejscu przez dobrych parę tygodni. Tylko korekty na dziennym zniosą STS w dół. RSI ma silny trend wzrostowy poparty średnimi znajdującymi się powyżej kursu. Na wykresie widać kanał (konsolidację) od dłuższego czasu ale w końcu nastąpiło wybicie. W najbliższym czasie na giełdzie może być nerwowo ale trend jest jednoznaczny do góry przynajmniej najbliższe parę tygodnie nawet najbliższy kwartał. Postanowiłem co nieco środków przelać na rachunek maklerski i przyczaić się na ciekawe spółki.


Na wykresie miesięcznym widać pozytywną dywergencję RSI, zaokrąglenie MACD do góry. Jedyne co niepokoi to małe obroty na wybiciu. Ale to może być zrozumiałe gdyż wielu graczy wycofało się z rynku i nie bierze udziału w grze lub jak kto woli zwać w inwestowaniu. Jednakże ruch powrotny nie będzie duży do około 46 tys. na wykresie miesięcznym

Reakcje:

0 komentarze:

Prześlij komentarz